Zabawy nr 7

Witajcie!
W dalszym ciągu będziemy rozwijać zmysł dotyku. Dlatego też poznamy nowe wykorzystanie balonów.
Baloniki sensoryczne to świetna zabawka służąca rozwijaniu zmysłu dotyku. Baloniki można ściskać, zgniatać, rzucać, chować, zgadywać co jest w środku:)

Baloniki to po prostu doskonała zabawka!

Materiały i przybory:
baloniki (można też użyć rękawiczki jednorazowej)
góra od butelki plastikowej
łyżka
do wyboru: mąka ziemniaczana, kasza pęczak, nasiona kukurydzy, ryż, kasza jaglana, groch, kasza manna, żel np.: do włosów, szklane kulki i inne różności…

Z plastikowej butelki odcinamy górę, tak by uzyskać lejek. Na gwint butelki naciągamy balonik – dzięki temu łatwo będzie nam wypełnić balon dowolnym wsadem.
Kolejno napełniamy balony przygotowanymi produktami, a następnie zawiązujemy na supeł. Jeden z baloników lekko nadmuchujemy i zawiązujemy. To dopiero będzie zabawa w zgadywanie, czym jest wypełniony:)
Balonikami sensorycznymi można bawić się na różne sposoby. Maluchy mogą je po prostu miętosić, a starszaki rozpoznawać po dotyku co jest w środku. Można je również upuszczać i sprawdzać, jak szybko spadają, a także nosić na głowie ćwicząc prawidłową postawę ciała.

Źródło zabawy: http://www.zainspiruj-malucha.pl/134-2/

Proponujemy Wam dzisiaj także wykonanie pracy plastycznej biedronka.

Będą nam potrzebne:
– farby plakatowe
– pędzelek
– papier kolorowy
– biała kartka
– nożyczki

Wycinamy koło z bloku technicznego i dajemy dziecku do pomalowania na czerwono. Jeżeli sprawia mu trudność malowanie pędzlem, może malować palcami 🙂 Jak już kółko wyschnie, moczymy paluszek malucha w czarnej farbie i robimy kropeczki naszej biedronce. Następnie wycinamy z czarnego papieru głowę, przyklejamy ją i czarnym flamastrem dorysowujemy czułki. Biedronka gotowa 🙂

Dla umilenia czasu bawiąc się farbami, proponujemy piosenkę o biedronce. Może się Wam spodoba. Link do piosenki poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=IMXHCmLDkZE

Życzymy spokojnego dnia i wspaniałej zabawy 🙂