Zabawy nr 7

Dzień dobry, dzisiejszy dzień zaczniemy od Jogi 🙂 zachęcam rodziców do aktywności razem z dziećmi, pomoże to nam się zrelaksować na cały dzień 🙂
Zaczynamy:
1.Pozycja Drzewa:
Żeby wykonać pozycję drzewa, wyprostuj się, powoli podnieś lewą nogę i oprzyj lewą stopę na prawym kolanie. Podnieś obie ręce nad głowę. Wytrzymaj przez 3 oddechy i powoli opuść ramiona i nogę. Powtórz z drugą nogą.

2.Pozycja Kobry:
Połóż się na macie na brzuchu i oprzyj dłonie płasko przy barkach. Wyprostuj ręce, powoli podnosząc głowę i klatkę piersiową, wyginając plecy. Powoli zrób głęboki wdech i wydychaj powietrze nosem. Powoli wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

3.Pozycja koci grzbiet:
Wykonaj na macie klęk podparty: dłonie pod barkami, grzbiet równolegle do podłogi. Powoli wyginaj grzbiet do góry, pozwalając głowie swobodnie opaść. Zrób wdech i wyprostuj kręgosłup do pozycji początkowej.

4.Pozycja dziecka:
Uklęknij, usiądź na piętach i pochyl głowę i tułów do maty, wyciągając ramiona na macie do przodu. Rozluźnij się przez kilka oddechów.

Jestem przekonana, że nasze starszaki bez problemu sobie poradzą z takimi prostymi ćwiczeniami 🙂

Źródło zabawy: https://www.danonki.pl/znajdz-zajecie/Uspokajajaca-joga-z-mama-lub-tata

 

A teraz  zrelaksowani wykonajcie wspólnie z dziećmi  pracę plastyczną pt. „żabka”.

Do wykonania żabki potrzebne nam będą:
-rolka po papierze toaletowym
-klej
-zszywacz
-kawałek wstążki lub czerwonego papieru
-zielona farbka
-pędzelek
-oczka lub pisak

Sposób wykonania:

Malujemy rolkę na zielony kolor i czekamy aż wyschnie. W między czasie, rysujemy sobie nóżki i łapki żabki oraz serduszko jako język naszej żabki. Wycinamy. Zszywaczem doczepiamy łapki i nogi żabce, język doklejamy klejem. Możemy doczepić wstążkę, żeby nasza żabka złapała sobie jakąś muszkę. Doklejamy lub rysujemy oczka.

Udanej zabawy:)