Zabawy nr 5

Cześć! :):)

Naszym dzisiejszym bohaterem będą: piłka i pojazdy.

Zabawą na rozgrzewkę niech będzie turlanie piłki.
Usiądźcie z dzieckiem na przeciwko siebie i podawajcie sobie piłkę. Następnie możecie pójść o krok dalej i zaprezentować maluchowi pojemnik albo kosz, do którego trzeba wrzucić piłkę. Pamiętajcie, żeby zawsze zademonstrować maluchowi co trzeba zrobić w danej zabawie, a każdy jego rzut, nagradzajcie brawami i pochwałami.

Następnie do gry możecie wprowadzić więcej piłeczek i wspólnie z dzieckiem z niewielkiej odległości i spróbujcie wrzucać je do pojemnika. Maluszki najbardziej lubią wyrzucać piłki z pudełka, ale nie zrażajcie się. Podczas zabawy

Zachęcamy również do posłuchania piosenki o piłce podczas zabawy – z pewnością sprawi, że zabawa będzie atrakcyjniejsza:)
Link znajdziecie poniżej.
https://youtu.be/U-WUy1FCHHM

A teraz schowajcie piłeczki a przygotujcie samochody – wyruszamy w trasę!

Pierwszą propozycją zabawy jest kartonowa zjeżdżalnia dla samochodów. Do jej wykonania będziemy potrzebować karton, marker lub pisaki. Na kartonie malujemy pasy lub znaki drogowe czy inne elementy wg uznania. 🙂 Karton opieramy pod kątem o łóżko czy krzesło i zjeżdżalnia gotowa. Gotowe! Samochody mogą zjeżdżać. 🙂

Zachęcamy też do wykonania pracy plastycznej, autka z talerzyka.

Potrzebne nam będą, papierowy talerzyk przecięty na pół, wycięte z papieru okna i koła oraz farby.
Maluch może użyć własnych paluszków by pomalować samochód, a później po wyschnięciu farbek, z naszą pomocą może przykleić okna i koła.

Życzymy wspaniałej zabawy kochani 🙂