Zabawy nr 3

Witajcie Rodzice i nasze kochane dzieci! 😉

Dzisiejsza propozycja dla Starszaków to czarodziejskie puchnące farby 🙂

Przepis na puchnące farby

Składniki :

-krem do golenia,

-biały wyciskany klej szkolny,

-barwnik spożywczy (można użyć produktów spożywczych takich jak kakao, galaretki owocowe, koncentrat na barszcz. można użyć również kosmetyków do makijażu)

Wszystko mieszamy w proporcji 1:1 krem do golenia i klej. Dodajemy kilka kropel barwnika (farba po wyschnięciu będzie miała intensywniejszy kolor, warto wziąć to pod uwagę w trakcie przygotowań). Dokładnie mieszamy. Temat pracy dowolny 😉 Malujemy a potem czekamy aż wszystko wyschnie. 🙂 Udanej zabawy!

W linku poniżej znajdziecie przepis na puchnące farby a także przykładowe prace:

https://www.sosrodzice.pl/zrobic-puchnace-farby/

Kolejną propozycje na aktywne spędzenia wolnego czasu będzie zabawa z zajączkiem!

Najpierw stworzymy zająca, a później się w niego zamienimy. 🙂

ZAJĄC I MARCHEWKI

Potrzebne rzeczy:

-karton,

-nożyczki,

-flamaster,

Na dużym kartonie lub na pudle rysujemy zajączka pamiętając o dużym kole na brzuszku i półkolu jako uśmiech. Wycinamy nożyczkami lub nożem koło i półkole.

Marchewki można wykonać z materiału napełnionego ryżem lub kaszą. Ewentualnie można wykonać je z kartonu(kilka warstw sklejonych klejem). Jeżeli nie mamy możliwości wykonania, możemy posłużyć się małą piłeczką.

Zabawa polega na tym by dziecko trafiło z dowolnej odległości w otwory (uśmiech i brzuch).

Źródło grafiki: twojediy.pl

Rodzice włączają muzykę, dziecko zamienia się w zajączka (rodzic może zrobić swojemu małemu zajączkowi uszy z papieru) i skacze wesoło po domu, gdy muzyka przestaje grać, zajączek musi szybko schować się w trawie, kucnąć i zamknąć oczka. Po zakończonej zabawie rodzic idzie z dzieckiem do łazienki, żeby umyło rączki, ponieważ dostanie super przysmak zająca, a do tego muszą być czyste ręce. Przysmakiem zająca jest surowa marchewka, przy okazji tej zabawy można wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=t-jVEPrPR9c

Życzymy udanej zabawy i miłego dnia! ;);)