Zabawy nr 1

Ciocie witają serdecznie wszystkie dzieci !

Mamy nadzieję, że umilimy Wam trochę ten czas i będziecie się dobrze bawić z naszymi pomysłami zabaw przygotowanych specjalnie dla Was.

„ŁOWIENIE RYBEK”

Przedmioty potrzebne do przeprowadzenia zabawy:

  • makaron „rurki”
  • słomki do napoi z możliwością wyginania

Tłumaczymy dziecku, że wygięte słomki to nasze wędki, a makaron to rybki które musimy złowić 🙂 Następnie pokazujemy jak prawidłowo chwycić wędkę (chwyt jak do trzymania kredki) i łapiemy rybkę. Początkowo jak zobaczycie nie jest to łatwe zadanie, ale jak trochę potrenujecie to będziecie mogli urządzać zawody kto więcej złowi.

Gdy już złowicie wszystkie rybki,  czeka na Was praca plastyczna: „Wiosenne drzewo”

Potrzebne nam będą: biała kartka, brązowa farba albo pisak, zielona, czerwona i biała farba oraz patyczki kosmetyczne albo gąbka do naczyń.

Wykonanie: Na kartce brązową farbą bądź pisakiem rysujemy pień drzewa i gałązki. Zieloną i czerwoną farbę mieszamy z białą robiąc pastelowe kolory. Następnie patyczki kosmetyczne wiążemy gumką recepturką. Możemy też zamiast patyczków wykorzystać gąbkę do naczyń wycinając z niej małe kółko. Patyczki albo gąbkę moczymy w farbach i odbijamy kwiatki na drzewie.  Drzewko gotowe! Zachęcamy do wykonywania prac i przesyłania  efektów drogą mailową, bądź poprzez komentarze. 😉

Źródło: https://mojedziecikreatywnie.pl/