Zabawy nr 12

Dzień dobry 🙂 Dzisiejszy dzień będzie pełen ruchu, jednak nie martwcie się. Znajdzie się w nim czas na zabawę plastyczną.

Pomoce: mały woreczek z grochem lub fasolą, nagranie muzyczne.

Przebieg zabawy:
Wszystkim chętnym (mama, tata, dziecko) dajemy woreczki następnie kładziemy je na głowie. Rodzic włącza muzykę i zaczynamy tańczyć. Zabawa polega na tym, aby jak najdłużej utrzymać woreczek na głowie.
Drugą alternatywą zabawy z woreczkami na głowie będą ćwiczenia gimnastyczne takie jak: przysiady podskoki. Zabawy tego typu to doskonały sposób na wspieranie rozwoju koordynacji ruchowej naszych dzieci czy też ćwiczenie równowagi.

Kolejną zabawą będzie tor przeszkód.
Do przygotowania toru będą potrzebne taśmy malarskie, które wytyczą trasę zabawy.

Przykład zabawy znajdziecie na filmiku
https://youtu.be/xXFP2QmKQ3Y

Macie jeszcze siłę na wspólną zabawę? Jeśli tak musicie przygotować:

– nadmuchane kolorowe balony

– markery

– klej

– kolorowe paski z gazet lub papieru

– wstążka

– nagranie z wesołymi i wolnymi piosenkami

 

Przebieg zabawy:

Rodzice razem z dziećmi siadają przy stoliku. Rodzic nadmuchuje balon a następnie daje go dziecku. Zawiązana część balonika powinna znajdować się u góry (będzie czubkiem głowy). Teraz rodzice pytają czego brakuje na buzi naszego balonika a następnie dorysowują : oczy, nos, usta. Gdy buzia gotowa, rodzic smaruje klejem czubek balonu, do którego dzieci przyklejają pocięte paski z gazet tworząc „włosy”. Powstały wizerunek można zawiesić za czubek na wstążce. I Gotowy 🙂 z Naszym balonowym przyjacielem możecie wspólnie tańczyć, bawić się jednak pamiętajcie, że jest bardzo delikatny. Przypomnijcie dzieciom, że nie mogą zbyt mocno bawić się balonowym kolegą, bo mogą go stracić.

Miłego dnia kochani i wspaniałej zabawy 🙂