Zabawy nr 11

Cześć wszystkim :):)

Dzisiaj tematem przewodnim naszych zabaw będzie piękna stokrotka 🙂 Troszkę się poruszamy, a także poćwiczymy nasze paluszki podczas wykonywania  pracy plastycznej 🙂 Do dzieła!

Zanim zabierzecie się do pracy, pokażcie dzieciom jak wygląda stokrotka.

A teraz przygotujcie:

-kartkę papieru
-plastelinę
-patyczki do uszu (przecięte na pół)
-zielony papier na trawkę i łodygę oraz liście
– opcjonalnie wiosenne naklejki (np. motylki , biedronki , ptaszki)

Rodzice pomagają w przygotowaniu ww. elementów, następnie dzieci pod okiem rodziców przyklejają gotowe elementy (wspólnie je nazywając). Na kartce papieru przyklejamy łodygą i liście naszego kwiatka, następnie z żółtej plasteliny formujemy kulkę i delikatnie rozpłaszczamy ją na kartce, patyczki do uszu przecinamy na pół, a dziecko wbija je w plastelinę, tworząc piękne płateczki. Na koniec przyklejamy naklejki, jeśli je posiadamy np. biedronki, motylki, pszczółki i obrazek gotowy 🙂

Ta praca jest znakomitym ćwiczeniem sprawności manualnej.

Źródło zdjęć – własne;

A teraz,  gdy nasza stokrotka gotowa, zapraszamy do zabawy muzycznej przy wiosennej piosence: „Wiosna, wiosenka…” Link do piosenki dostępny poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=YzMADXJp_Tk

Do zabawy ruchowej będziecie potrzebować kolorowe chusteczki, a jeśli nie macie to zwykłe chusteczki także będą ok. Podczas zwrotki maszerujemy podnosząc wysoko nóżki a na refrenie stajemy w miejscu i machamy chusteczkami, pokazujemy jak świeci słońce (robiąc w powietrzu koło paluszkiem) a następnie obracamy się dookoła własnej osi 🙂 Zabawa ma na celu rozwijanie słuchu muzycznego, kształcenie koordynacji ruchowej oraz utrwalenie umiejętności rytmicznego poruszania się do piosenki.

Udanej zabawy 🙂